AddThis Social Bookmark Button
Çarşamba, 01 May 2013 21:34

BALMEK Sergileri Törenle Açıldı...

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Balıkesir Belediyesi'nce düzenlenen BALMEK kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlerin eserlerinden oluşan sergiler, Belediye Başkanı İsmail Ok tarafından törenle açıldı.Belediye sergi salonunda açılan karma serginin ardından, Devrim Erbil Güzel Sanatlar Galerisinde de resim sergisi açıldı. Geçen yıl Kasım ayında başlayan ve Nisan ayı sonunda tamamlanan kurslardan mezun olan 165 kursiyerin eserlerinden oluşan sergiye; Belediye Başkanı İsmail Ok, Başkan Yardımcısı Yusuf Özenç, Belediye Meclis Üyeleri Nazif Eren, Gülay Birdal, kurs öğretmen ve öğrencileri ile kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Belediye Sergi Salonu’nda düzenlenen sergide; Ahşap Boyama ve Nakış, Çini, Ev Tekstili, Kırkyama, Kuaförlük, Minyatür, Takı Tasarım ve Resim dallarında yüzlerce eser davetlilerin beğenisine sunuldu. Açılış öncesinde, kurs öğretmenleri birer konuşma yaparak, kursları hakkında kısa bilgiler verdi.
Daha sonra söz alan Belediye Başkanı İsmail Ok, “Burayı, eserleriyle adeta bir çiçek bahçesine çeviren kursiyerlerimizi ve onları yetiştiren kurs öğretmenlerimizi gönülden kutluyorum.” şeklinde konuştu.
Ardından, kurslardan başarıyla mezun olan 165 kursiyere belgeleri; takdim edildi. Belgelerin verilmesinin ardından kurs öğretmenleriyle birlikte açılış kurdelesini keserek sergiyi açan Başkan Ok ve beraberindekiler, sergiyi dolaşarak eserler hakkında bilgi aldı. Daha sonra, Devrim Erbil’de düzenlenen resim kursları sergisinin açılışını da gerçekleştiren İsmail Ok, burada da, Resim Öğretmeni Nesrin Eren’in öncülüğünde çalışmalarını tamamlayan kursiyerlerin eserlerinden oluşan resim sergisinin açılışını yaptı. Açılış öncesinde davetlilere sergi hakkında kısa bilgi veren Nesrin Eren, altı ay gibi kısa bir zaman zarfında 36 öğrencinin yağlıboya ve karakalem dalında, birbirinden güzel eserler verdiklerini ve bunun kayda değer bir başarı olduğunu vurguladı.
Okunma 437 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 01 May 2013 18:25

Video